Dojmy z prvého kruhu

V stredu sme so zvedavosťou otvorili nás prvý kruh. Každý z nás mal určitú predtuchu, ako sa bude ten večer vyvíjať. Plán bol jasný, úlohy sme si rozdelili na mieste a pustili sme sa do procesu. Už samotný začiatok bol príjemným prekvapením. Zišlo sa nás trinásť a všetci sme prišli v predstihu.

Väčšina z nás už mala s kruhmi skúsenosť, avšak na naše potešenie boli medzi nami aj takí, pre ktorých to bola premiéra. Pred začiatkom kruhu panovala dobrá nálada, navzájom sme sa predstavili a postupne sa ponárali do pripravených tém. Veľmi príjemne nás prekvapila hĺbka zdieľaní, ktoré ten večer odzneli. Každý sa držal témy, išiel priamo k podstate a nestrácal čas „krčmovými rečami“.

Všetci sme s niečím prišli a z čoho máme najväčšiu radosť, všetci sme si niečo odniesli. Za seba môžem povedať, že som si odniesol uvedomenie si životných rolí, do ktorých sa staviam častejšie, ako som si doposiaľ dokázal predstaviť. Opäť som si potvrdil, že sebarozvoj nieje ani o múdrych knihách, ani o prednáškach, ani o víkendových seminároch. Je to o uvedomení, porozumení a pochopení. Je to o každodennej tvrdej práci na sebe v čase medzi čítaním kníh, chodením na prednášky a víkendové semináre.

Chlapi, ďakujem, že som mohol spolu s vami opäť o trochu vyrásť. S úctou a rešpektom Miroslav.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *