O nás – traja králi z východu 😊

Spoločenstvo vedomých chlapov, ktorí na sebe pracujú a rozvíjajú svoje schopnosti v bezpečnom prostredí, kde nik nesúdi, ale snaží sa pomôcť…

Miroslav Šmelko

facilitátor kruhu

Vždy ma fascinovali veci nevšedné a nepoznané. Vyrastal som na dedine, obklopený rozprávkami a príbehmi. Čarodejnice, draci, múdri starci a krásne princezné. No niekedy aj duchovia v lesoch, hovoriace stromy, či šeptajúci vietor. Zažil som dozvuky komunizmu, nástup kapitalizmu, hlboký a úprimný teizmus kompenzovaný zásadovým ateizmom. Vo všeobecnosti sa dá povedať, že som dobrý pozorovateľ. Tieto vplyvy, podporené nepríjemnými životnými skúsenosťami, formovali môj záujem o hlbšie témy. Postupom času som sa cez ezoteriku dopracoval k osobnému rozvoju, najmä rozvoju mojej mužskej podstaty. Život mi nastavil zrkadlo a do cesty mi priviedol výcvik Mužská sila. Tam som na vlastnej koži precítil silu mužských kruhov. Preto som sa rozhodol pokračovať v sebarozvoji prostredníctvom vedenia kruhov v Košiciach. Táto práca mi umožňuje rozširovať si obzory a získavať nové pohľady na samého seba. Taktiež je to určitá forma osvety a vzdelávania, ktorú mám, ako bývalý vysokoškolský pedagóg, v krvi. Teším sa na naše stretnutia v kruhu.
www.totosomja.eu

Richard Széplaki

facilitátor kruhu

Som rodený Košičan, ktorý rád cestuje a je v pohybe. Okrem spoznávania krajín a kultúr sveta, rád spoznávam aj sám seba. Od bojových umení ma to cez capoeiru zaviedlo až ku ashtanga jóge. Jóga je pre mňa životná cesta. Pri mojej jógovej praxi sa ponáram do seba, stíšim sa a načúvam svojej duši. Hĺbka, do ktorej sa dostanem je každý deň iná. Je to vždy iný a jedinečný zážitok. Život ma naučil, že veľa vecí, ktoré prežívame vonku ma svoj základ vnútri, v nás. Potvrdil mi to aj výcviky regresnej terapie. Ako terapeuta ma baví sprevádzať klientov pri spájaní nitiek medzi minulosťou a prítomnosťou a spolu s nimi spoznávať ako funguje vesmír, v ktorom žijeme. Výcvik Mužská Sila bol ďalším významným krokom v mojom živote. Tu som spoznal bezpečné prostredie pre otvorenie sa a zdieľanie v kruhu mužov. Táto terapeutická atmosféra ma oslovila a chcem ju zažívať aj naďalej cez mužské kruhy v Košiciach. Pre seba, svoj rast a pre všetkých mužov, ktorí sa ku nám pridajú.
www.richardszeplaki.sk

Ján Bača

facilitátor kruhu

Viac o našom spoločnom príbehu sa môžete dočítať v blogu Kto sme a čo nás motivuje.