|

Ako umelá inteligencia a algoritmy ovplyvnia našu prácu v budúcnosti?

Mužský kruh 12.4.2023

Algoritmy, umelá inteligencia a veľké dáta sú čoraz viac súčasťou nášho každodenného života. Vraj nie ? Zamysli sa či používaš googlemaps, youtube, sociálne siete, a pod ?

Mnohé nám uľahčujú život a zároveň nás nahradzujú. Napríklad ak si zapneme googlemaps, tak už nemusíme sledovať cestu, ale algoritmy nás navigujú. Strácame schopnosti orientácie a postupne možno táto schopnosť vymizne. Algoritmy a umelá inteligencia sa učia z veľkých dát. Stávajú sa výkonnejšie, presnejšie pri výpočtoch a efektívnejšie než náš mozog. Nahradia nás postupne v mnohých profesiách. Ako bude vyzerať pracovný trh o 10, 20 rokov ? Ktoré profesie už nebudú potrebné ? Ktoré tu naopak budú vždy ? Ktoré nové vzniknú a budeme mať dostatok kvalifikovaných ľudí, ktorí budú chcieť a vedieť tieto profesie vykonávať ? A čo s tými ľuďmi, ktorí už nebudú viac potrební ? Zmení sa sociálny systém ? Ak áno tak ako ? Práca je viac než len spôsob ako získať prostriedky na obživu. Dáva nám veľa krát možnosť byť kreatívny, užitočný, možnosť sebarealizácie, možnosť priniesť niečo tomuto svetu, obohatiť ho. Len sa zamysli ako automatizácia a industrializácia zmenila prácu mnohým ľuďom. Vtedy sme to zvládli a prispôsobili sa. Ako to bude v prípade algoritmizácie a pri nahradzovaní ľudí umelou inteligenciou ?

Vraj algoritmy ani umelá inteligencia Tvoju prácu neohrozujú ? Ani prácu ostatných ľudí ? Ale naopak súhlasíš s tým čo je napísané vyššie ? Alebo si sa nad tým vôbec nezamýšľal ? Ak Ťa táto téma oslovuje príď pozdieľať ako to vnímaš na mužský kruh v stredu 12.4.2023.

Kde?
Lineal – medicínske centrum krásy, zdravia a štíhlej línie
Puškinova ulica č. 2-4, Košice
Vchod sa nachádza vo dvore, vstup do dvora je z Puškinovej ulice. Ak by ste nás nevedeli nájsť, volajte 0908 604 540.

Príspevok na prenájom priestorov a zabezpečenie kruhu je 10 €
Nakoľko kapacita miestnosti je obmedzená, prihlás sa na náš kruh kliknutím na tlačidlo „Zúčastním sa“ na Facebook-ovej udalosti, alebo odpovedz na emailovú pozvánku, ktorú si dostal. Ak si už na našich kruhoch bol a chceš nám pomôcť rozšíriť povedomie o nich medzi svojimi priateľmi, zdieľaj toto podujatie, alebo pozvi konkrétnych ľudí.

Tešíme sa na Tvoju účasť

Richard a Mužský kruh Košice
www.muzskykruhke.sk

Ďalší kruh sa uskutoční:
10.5.2023 – mužsko-ženský kruh
7.6.2023 – mužský kruh

zdroj titulného obrázku: https://openiazoch.zoznam.sk

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *