|

Mužnosť a ženskosť

Mužsko-ženský kruh v prírode 5.7.2023

Keď som bola v puberte, verila som, že existuje len jedna dokonalá verzia ženy a jedna dokonalá verzia muža, ku ktorému sa všetci snažia dostať. Hodnota „ženy“ a „muža“ sa u mňa priamo odvíjala od toho ako blízko, alebo ďaleko sme sa od nich nachádzali…
Ako dobre, že pubertou život nekončí. Priznať si, že som sa mýlila, bolo oslobodzujúce. 😊

No otázka čo robí muža mužom a ženu ženou má mnoho vrstiev. Cítim, že moje vlastné cítenie je často protichodné s tým, čo vnímam od spoločnosti ako štandard. Síce hovoríme, že muži a ženy sú si rovní, no čo to vlastne skutočne znamená? 

Sadli sme si nad touto otázkou s Mirom a Rišom. Aj po rokoch vnútornej práce s našimi vnútornými mužmi a ženami tieto otázky nami stále rezonujú. 

Máte to podobne? Ak áno, poďte si s nami sadnúť do kruhu a vzdať úctu mužnosti a ženskosti v nás. 

Spoločne si položíme otázky:

Čo sú to mužské kvality? Čo sú to ženské kvality?

Aká sila sa nachádza v mužnosti? A aká sila sa nachádza v ženskosti?

V čom spočíva krása ženskosti a v čom spočíva krása mužnosti?

Ako to je s vnútorným mužom u žien a vnútornou ženou u mužov? Akú majú úlohu? A existuje „správna“ miera, v akej majú byť silné/vyjadrené? Aká to je?

Sú si rovnocenné? Žijeme ich rovnocenne v našich životoch?

Tešíme sa na Vás,
Baška, Miro a Rišo

PS: Miesto stretnutia bude tentokrát Diviačia lúka v lesoch pod Jahodnou. Je dostupná pešo asi 5 minút chôdze od parkoviska. Podrobné informácie o mieste a čase pošleme prihláseným účastníkom niekoľko dní pred kruhom. Prihlásiť sa môžete emailom, alebo prostredníctvom FB podujatia.

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *