|

Zodpovednosť za svoj život

Mužský kruh 23.5.2022

Analytické myslenie v kombinácii s egoizmom a absenciou sebakritiky nás privádza ku hľadaniu zodpovednej osoby.

Za finančnú krízu môžu politici a bankári a nie ja, za boľavé koleno môže moja žena, ktorá ma včera donútila porýľovať záhradu, za vysoký krvný tlak a nízky plat môže môj šéf, ktorý prehliada moju genialitu a nenahraditeľné schopnosti, za zlé počasie môžu lesníci, ktorí vytínajú stromy, alebo pestovatelia palmového oleja, ktorí devastujú pralesy… A takto by sme mohli pokračovať ďalej.

Vždy sa nájde niekto, na koho by sme mohli hodiť časť svojich problémov, logicky si to odôvodniť a utvrdiť sa v presvedčení, že my sme tí dobrí a zlí sú tí druhí.

Je to ale naozaj tak? Skutočne? Je za väčšinou nepríjemných vecí, ktoré sa nám v živote dejú niekto iný?

Kde je naša zodpovednosť za náš život?

Držíme v rukách pevne svoje právomoci a využívame ich naplno, alebo ich presúvame na niekoho iného, aby sme sa zároveň zbavili aj zodpovednosti za tú oblasť svojho života? Hodíme zdravie na lekárov, financie na bankárov, veci verejné na politikov, stravovanie na manželku, vynášanie smetí na syna, problémy vo vzťahu na svokru, a potom si konečne môžeme vyložiť nohy a zapnúť telku. Veď oni sú zodpovedný za tie veci, nie ja. A ja si po ťažkom dni zaslúžim odpočinok…

Poďme sa v kruhu spolu pozrieť na to, ako to máme v našich životoch. Koľko vlastnej zodpovednosti máme v rukách a koľko sme hodili na krk niekomu inému.

A či náhodou prokrastinácia nie je odvrátenou stranou strachu zo zodpovednosti za vlastný život?

Ak to zaujalo tvoju pozornosť, či už sa ťa to dotklo, vyviedlo z rovnováhy, alebo naopak v tom máš jasno a môžeš inšpirovať ďalších – príď k nám do kruhu a podeľ sa s nami o svoj pohľad a svoju skúsenosť.

Svoj záujem nám prosím dajte vedieť zaslaním e-mailu na:

>> muzskykruhke@gmail.com <<

Príspevok je 5€, uhrádza sa na mieste.

Stretneme sa v Pondelok 23. 5. ’22, v Centre Harmónia na Hradbovej 11 v Košiciach.

Príchod je do 17:59.

Ďakujeme a za Mužský kruh Košice, ťa zdravia Miroslav, Richard a Jano

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *