|

Súlad

Skúste si predstaviť.
Idete do divadla. Sviatočné šaty, či oblek, majestátny priestor, rady čalúnených sedadiel.
Kontrolujete lístok – Kde to sedíte? Správne sedadlo?
Ešte zopár “prepáčte…”, “nech sa páči”, “ďakujem” a sadnete si na svoje miesto. Šum okolo pomaly utíchne. A vtedy sa ozve orchester.

Už po stáročia je táto predohra pred koncertmi rovnaká. Hoboj zahrá tón A a v momente sa ku nemu pridajú ostatné nástroje. Všetky, od nežných fláut po hlboké kontrabasy sa na seba ladia.
Dobre naladený orchester hrá ako jeden nástroj. Keď sa pozriete na sústredené tváre hudobníkov, vidíte v ich očiach iskru. Keď hráte v orchestri, viete veľmi dobre, že váš nástroj potrebuje pred hrou naladiť. Inak bude celá vaša hra drhnúť.
Myslím, že to podobne môže byť aj v živote. Keď sme správne “naladení” život nám plynie pod rukami ako hudba. Každý tón, každná pauza majú svoje miesto a aj keď hráme najťažšiu “skladbu”, je plná harmónie.

Často však naladení nie sme? Každý krok čo spravíme je “mimo tón”, možno len o kúsok, no netreba veľa, aby nás to rozladilo. Falošné tóny sú únavné. Ani sa nenazdáme a náš život je náročný, ťaháme nohy z miesta na miesto, pri každom kroku nami trhne a polovicu energie dáme len na to, aby sme to vydržali.

Existuje z tohto miesta východisko?
Ja verím, že áno. Verím, že každý z nás má možnosť dostať sa do súladu. S poriadkom, ako je tento svet postavený, s vlastným životom, so svojimi darmi, potenciálom, dušou, vyšším ja, nazvite to ako chcete. Verím, že všetko to, čo chceme, len čaká na to, kedy sa na to “naladíme”.
A práve o tom sa budeme na našom mužsko-ženskom kruhu rozprávať. Opýtame sa sami seba:

Sme v živote naladení?
Ako sa naladíme na to, čo chceme skutočne žiť?
Čo potrebujeme, aby sme sa mohli vôbec naladiť?
Čo ten súlad vlastne je?

Poďte sa s nami naladiť v liečivej atmosfére nášho mužsko-ženského kruhu v stredu 4.10.2023. Ideálny je príchod medzi 17:40 a 17:50, aby sme o 18:00 mohli nerušene usadnúť v kruhu.

Kde?
Lineal – medicínske centrum krásy, zdravia a štíhlej línie
Puškinova ulica č. 2-4, Košice
Vchod sa nachádza vo dvore, vstup do dvora je z Puškinovej ulice. Ak by ste nás nevedeli nájsť, volajte 0908 604 540.
Príspevok na prenájom priestorov a zabezpečenie kruhu je 10 €

Nakoľko kapacita miestnosti je obmedzená, prihlás sa na náš kruh emailom na info@kruhykosice.sk, alebo odpovedz na emailovú pozvánku, ktorú si dostal. Ak si už na našich kruhoch bol/a a chceš nám pomôcť rozšíriť povedomie o nich medzi svojimi priateľmi, zdieľaj toto podujatie, alebo pozvi konkrétnych ľudí.

S láskou,
Baška, Miroslav a Rišo

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *