|

Žatva

Jeseň je obdobím zberu plodov. Žatva začína v auguste a tiahne sa až do príchodu prvých mrazov. Poslednými plodmi z našich polí a záhrad sú jablká, slnečnice alebo vinič. Plody do nášho života prichádzajú aj inak, ako z polí. Hovorí sa, že človek zožal potlesk, úspech či slávu.

Žatva má v našom podvedomí kladný podtón, pretože súvisí s úrodou a dostatkom potravy na ďalší rok. Sú však aj prípady, kedy žatva prináša utrpenie a bolesť. To vyjadruje napríklad známe príslovie:“ Kto seje vietor, zožne búrku.“Plody našich činov, myšlienok a prianí preto môžu mať rôzne formy, význam a rôzny dopad na nás a naše okolie.

Aké plody si zožal túto jeseň?
Čo ti prinieslo tvoje úsilie?
Dosiahol si nejaký úspech, splnil si svoj cieľ, alebo ti chyba z minulosti priniesla svoje trpké ovocie?

Príď si dať svoje odpovede na niektoré z týchto otázok na mužskom kruhu v stredu dňa 8.11.2023. Ideálny je príchod medzi 17:30 a 17:50, aby sme o 18:00 mohli nerušene usadnúť v kruhu.

Kde?
Lineal – medicínske centrum krásy, zdravia a štíhlej línie
Puškinova ulica č. 2-4, Košice
Vchod sa nachádza vo dvore, vstup do dvora je z Puškinovej ulice. Ak by ste nás nevedeli nájsť, volajte 0908 604 540.
Príspevok na prenájom priestorov a zabezpečenie kruhu je 10 €.

Nakoľko kapacita miestnosti je obmedzená, prihlás sa na náš kruh email na: info@kruhykosice.sk. Ak si už na našich kruhoch bol/a a chceš nám pomôcť rozšíriť povedomie o nich medzi svojimi priateľmi, zdieľaj toto podujatie, alebo pozvi konkrétnych ľudí.

Tešíme sa na Tvoju účasť
Miroslav a Mužský kruh Košice
www.muzskykruhke.sk

zdroj titulného obrázku: Martin Benka – Žatva www.sng.sk

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *