|

Prijímanie a dávanie

Blíži sa čas pokoja a mieru, čas, ktorý strávime v kruhu našich blízkych, čas vianočný. Chtiac-nechtiac sa synonymom tohto čarovného obdobia stalo „zháňanie darčekov“. Niektorí ľudia v tom majú záľubu a pripravujú prekvapenia pre svojich blízkych už od septembra. Iní, naopak, bezducho blúdia preplnenými chrámami konzumu dúfajúc, že im padne do oka ten pravý.

Sú to aj iné momenty, možno všednejšie než Vianoce, kedy niekoho obdarujeme alebo sme obdarovaní. Narodeniny, meniny, výročia, oslavy pracovných či študijných úspechov, rozlúčky so slobodou, ale aj tie posledné. Je mnoho príležitostí, kedy dávame a prijímame dar či kyticu.

To sú tie očividné, spoločensky známe výmeny darov medzi ľuďmi. Popri nich dávame a prijímame aj niečo nemateriálne. Niekto nám venuje pozornosť, pohľad, úsmev, dotyk, vľúdne slovo a niekto zase výčitku, pokarhanie, spŕšku nadávok alebo výsmech či poníženie. Aj to sú formy dávania a prijímania. Každodenné, často nepovšimnuté drobné dary, ktoré si ľudia vymieňajú takmer neustále.

A akí sú tí ľudia? Niektorí dávajú radi a veľa. Niektorí aj z posledného. Niektorí naopak radi veľa prijímajú a iní zasa hľadajú rovnováhu. Aký je tvoj vzťah k dávaniu a prijímaniu?

Dokážeš bezpodmienečne dať a prijať ?

Aké máš pocity pri dávaní a prijímaní?

Stalo sa ti, že si niečo zdvorilo odmietol?

Vieš obdarovať aj seba?

Ako často dávaš iným a ako často sebe?

Dokážeš sa dať a dokážeš sa prijať?Príď si dať svoje odpovede na niektoré z týchto otázok v mužsko-ženskom kruhu v stredu dňa 13.12.2023. Ideálny je príchod medzi 17:30 a 17:50, aby sme o 18:00 mohli nerušene usadnúť v kruhu.

Kde?
Lineal – medicínske centrum krásy, zdravia a štíhlej línie
Puškinova ulica č. 2-4, Košice
Vchod sa nachádza vo dvore, vstup do dvora je z Puškinovej ulice. Ak by ste nás nevedeli nájsť, volajte 0908 604 540.
Príspevok na prenájom priestorov a zabezpečenie kruhu je 10 €.

Nakoľko kapacita miestnosti je obmedzená, prihlás sa na náš kruh email na: info@kruhykosice.sk. Ak si už na našich kruhoch bol/a a chceš nám pomôcť rozšíriť povedomie o nich medzi svojimi priateľmi, zdieľaj toto podujatie, alebo pozvi konkrétnych ľudí.

Tešíme sa na Tvoju účasť
Miroslav a Mužský kruh Košice
www.muzskykruhke.sk

titulný obrázok: Bob_Dmyt

Similar Posts