|

Hranice

Všetko v prírode má svoje hranice. Organizmus má svoje hranice, bunka má svoje hranice, chemické procesy aj fyzikálne javy. Dokonca abstraktná ľudská myseľ má svoje hranice.
Hranica je podstata bytia. Ona určuje všetko. Čo robí rieku riekou? Voda? Tou je aj dážď, sneh, oblaky… Ak vezmeme rieke brehy, stane sa jazerom, alebo morom. Ak vezmeme rieke aj dno, stane sa vodopádom. Bez hraníc nieto objektu, bez hraníc nieto subjektu, bez hraníc nieto života.
Aj človek je príroda, aj on potrebuje hranice. Od pradávna muži strážili hranice, strážili stáda, obydlia, krajiny, zákony, slušné mravy.
A preto sme sa rozhodli, že témou Marcového kruhu budú hranice.

Položme si spoločne v kruhu otázku, kde sú naše hranice? Čo je v ich vnútri a čo tam nemá prístup? Ako citlivo ich dokážeme vnímať? Čo sme pre ich obranu ochotní urobiť?

Začíname o 18:00 (príchod 17:45-17:59, po otvorení kruhu sa už nikto nebude môcť pridať) v centre Harmónia na Hradbovej ulici číslo 11 v Košiciach. Žiadame Ťa o dochvíľnosť, je to tvoja prirodzená cnosť, ktorá nám uľahčí organizáciu celého večera.
Pre pokrytie potrieb spojených s prenájmom priestoru je príspevok na organizáciu 5€. Ak sa rozhodneš prísť medzi nás, napíš nám o tom na náš email muzskykruhke@gmail.com. Tešíme sa na teba a tvoj príbeh.
zdroj obrázku: www.astropatika.sk

Similar Posts

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *